ÚVAHA O DEGENERACI LIDSTVA

23. září 2018 v 19:47 | Besss |  O T H E R S


Dobrý večer, podvečer, ráno, den, či co tam teď u vašeho monitoru máte.
Dneska bych se ráda vyjádřila ohledně tématu úpadku lidstva. Nevynořilo se mi v hlavě jen tak - zčistajasna. U nás doma je denním chlebem a skoro nemine jedna rodinná debata, aby nepřišlo na přetřes.
Z velké části to bude asi tím, že moje mamina je učitelka a tudíž má vše hned z první ruky, no, a pak k tomu asi přispívá i fakt že, celá naše rodina je výrazně intelektuálně založená. Tím se nechci chlubit, jen vysvětluju, kde se vzalo podhoubí pro takové podivné úvahy.

Větčina našich diskusí obvykle začne nějakou máminou tragikomickou historkou, co ji potkala s třídou, kterou právě učí, což my pak psychologicky rozebíráme a snažíme se přijít na kloub tomu, jak je možné, že se v dětských hlavinkách berou ty roztodivné myšlenky. Naposledy nám například vyprávěla, jak jí jedna druhačka o prvouce nadšeně na otázku "Jaképak máme světové strany?" odpověděla: "No přeci záchod a výpad!" , což dovršila nesmírně hrdým výrazem.
Onehá se jí zase jeden chlapeček se smrtelně vážným výrazem přišel zeptat, kde jsou ve třídě klidové zóny. A pak je tu taky banda specialistů s různými poruchami. Neříkám, že je to jejich chyba, nechci z toho vinit ani jejich rodiče - spíš mi to připadá jako jakýsi druh vývoje. Dětičky, které se po zadání domácího úkolu nekompromisně rozbrečí a mamina jen nechápavě zírá.
Proč proboha to dítě brečí? A pak se od uslzeného druháka dozví, že neví, jak má napsat slovo zrcátko. Děti jsou velmi citlivé, nevydrží vůbec žádný nátlak a mjí čí dál více alergií, vad, nemocí, pruch osobnosti a bůhvíčeho dalšího. Jsou milé, ale je to záhul. Pro učitelku na prvním stupni základní školy víceméně očistec.
Děti jsou dle mámina úsudku rok od roku blbější a blbější, na což obvykle někdo z posluchačů zareaguje poznámku, že to mají na svědomí určitě ty tablety a telefony, co do nich ta nebožátka furt tupě zírají.
Inu. Je pravda, že něco na tom asi bude. Ale myslím, že je to jen jeden z faktorů, které přispívají k celkovému debilnění světa.
Kupříkladu takový přirozený výběr, který v dnešní době už prakticky neexistuje - snad jenom v nějakém exotickém pralesním kmeni Hua hua, kde lidé dosud nazí skáčou kolem ohňů a obětují bohům zápalné oběti. Lidé se vesele rozhodli převzít ho do svých rukou - což v praxi znamená, že něco takového prakticky přestlo existovat, protože už nikdo nic nevybírá a zásluhou toho přežívají i ti nejslabší z nejslabších. Ono vlastně všechno, co se lidé rozhodnou řešit po svém končí katastrofou.
A na druhou stranu... přeci jen, třeba jen tam nahoře někdo usoudil, že nastal čas, abychom vyhynuli.

Mějte se famfárově! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama