JAKO ČUNÍCI

10. srpna 2018 v 19:38 | Besss |  A L I V E
Tak nějak bych totiž shrnula počínání mnoha návštěvníků naší kavárny, ve které teď přes prázdniny pracuju. Musím říct, že mě to až někdy šokuje, jak se lidé nedokážou normálně najíst - a při drobném výzkumu, který jsem zcela nezávazně provedla, jsem došla k závěru, že přeborníci v tonhle oboru jsou cizinci. A vyloženými králi bývají zahalení tmavovlasí opálení arabo-něco. Netuším k jakému národu je přiřadit, nejspíš ani nepatří všichni k jednomu, ale jakmile vidím zahalenou ženskou hlavu v šátku, chystám si hadr a mop.
A cože po nich vlastně zůstává? Mírně řečeno - gastronomická spoušť. Drobky na židlích, na stolech, na zemi (na stropě?), marmeláda namatlaná na těch nejnemožnějších místech, cukr rozsypaný všude možně, okousané a nedojedené sendviče a bagety, rozlitá káva a limonáda, převržené hrnky s čajem, rozcupované kapesníky... a já nevím co ještě.
Vlastně vůbec nechápu, jak dokáží udržet čistý svůj zevnějšek, když jedí takovým způsobem.
Neříkám, že mě to nějak zvlášť pobuřuje - prostě to jenom konstatuju - jedí jako čuňata - a podivuju se nad tím. Zajímalo by mě, jak dokáží vůbec takový svinčík vytvořit, protože já když jím, tak si prostě strkám stravu do úst a neházím s ní po okolojdoucích, nebo co s tím jídlem dělají.
Ale pamatuju si, že když jsem chodila na základku, tak i tam se takoví nadaní jedinci našli a mám živou vzpomínku, jak byla jednou rajská omáčka a já procházela mezi stolky a žasla, jak je možné, že ji mají moji spolužáci na čele... no, asi mi to navždy zůstane utajeno.
A co vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 F R A N F R A N | Web | 24. srpna 2018 v 20:12 | Reagovat

No, vzhledem k tomu, že já doufám, že od šestnácti budu moct mít nějakou pravidelnou brigádu v kavárně, tak jsi mě tímhle zrovna dvakrát nenamotivovala. Docela je škoda, že jsi nějakou takovou spoušť nevyfotila, protože si úplně neumím představit, že by nějací lidé starší šesti let, dokázali něco takového vytvořit... Jak to asi vypadá u nich v kuchyni?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama