Mých pět nej pro krásný večer

31. května 2018 v 21:44 | Besss |  O T H E R S
Dnes bych vám v duchu momentálního tématu týdne ráda představila svých pět oblíbených tipů, jak si udělat krásnou večerní chvilku. Pokusím se o něco originálního, takže vám nebudu doporučovat vonné svíčky, které stejně každý zná, ale spíš takové moje libůstky, které by třeba mohly zaujmout i někoho z vás, čtenářů.PITÍ
Ano, přesně tak, opravdu mám na mysli nějakou tekutinu, kterou do sebe nalijete - ALE rozhodně není řeč o alkoholu. :) Mezi mé oblíbené večerní "drinky" patří caro (se sojovým mlíkem, to je fakt omnomnomnomn!), čaj (nejlepší je mangový, malinový, nebo švestkový - obejdou se bez přislazování a mají opravdu lahodnou chuť), anebo sojové kakao. Prostě kakao, akorát si d něj místo normálního mlíka dávám sojovou náhražku.
Navodí vám to klidnej pocit, jste pak takoví příjemně naladění na relax... a tak. Mám to moc ráda.

(Jo, a jestli se ptáte, co mám furt s tím sojovým mlíkem, tak mám tzv "intoleranci laktózy" - což znamená, že nemůžu mlíko, ani mléčný výrobky - ale žít se s tím dá.)

OTEVŘENÝ OKNO
Jojo, čtete dobře - i teď když píšu, sedím u otevřenýho okna. Takže jestli máte možnost, tak si v těchto teplejších měsících určitě otevřete okno, zpříjemní vám to atmošku v pokoji na to šup!

ASMR
Nevíte, co je to ASMR?
Nevadí, hned vám to bude objasněno! Jedná se o uklidňující techniku, která vám především pomocí zvukových vjemů navodí pocit zrelaxovanosti.
Abyste si hned mohli vyzkoušet, jak to na vás působí, tady jedno ASMR video máte! (samozřejmě existují i ASMR videa v češtině :))


KNIHY
Pokud mi něco doopravdy dokáže zpříjemnit večer, je to určitě kniha! Momentálně hodně čtu knihy s námětem druhé světové války, což jsou takové těžší záležitosti, do kterých se raději zanořím přes den (jsem srab), ale ráda s i teď takhle na večer vytáhnu nějakou tu lehčí detektivku - třeba od Agathy Christie.
Jestli jste od ní ještě nic nečetli, tak vám ji jako autorku vřele doporučuju!

POSTEL
A teď nemyslím to, že by každý měl spát v posteli, pokud chce být ráno čilý a večer mít pohodlíčko (což je samozřejmě pravda), jako spíš to, abyste si nezapomněli své lůžko řádně "zapelešit", jak říká moje malá ségra :).
Já jsem si na tu svou přidělala malá lampiónková světýlka a ozdobila ji párem polštářu s potiskem očí. Teď mě každý večer moje postel vítá důvěrným pohledem, na který jen bezeslovně odpovídám pokývnutím a následným zaplutím do peřin.


Tak snad vám oje nápady a malé rituály byly něco platné a já si jdu se svým hrnkem cara vlást do postele, abych si doposlechla jedno skvělý ASMR video a možná i dočetla jednu knih
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama